Author Topic: Taxa pe fast-food  (Read 4639 times)

Offline Alexx

• Root Administrators
  • Hero Member
    • Email
Taxa pe fast-food
« on: January 05, 2010, 15:58:08 »
Pe motiv de grijă neţărmuită pentru cetaţenii României, o nouă taxă Attila Cseke, ministrul Sănătăţii a prezentat astăzi priorităţile Ministerului Sănătăţii pentru anul 2010, printre care sub pretextul grijei pentru cetăţean se propune introducerea unei noi taxe, cu denumirea de "Taxa pe produsele fast-food". În comunicat se spune in continuare că: "Începând de astăzi, pe site-ul Ministerului Sănătăţii este în dezbatere publică proiectul de hotărâre de guvern de introducere a taxei pe produsele fast-food. Similară taxei pe viciu, noua taxă va reprezenta un procent din vânzarea produselor fast-food, iar fondurile pe care le vom colecta vor fi utilizate pentru suplimentarea fondurilor necesare derulării programelor de sănătate şi a celor de investiţii în infrastructura din sistem. În aceste zile am cerut Comisiei de nutriţie a MS să stabilească exact detaliile privind modul de aplicare a conceptului. Vom avea întâlniri cu producătorii şi cu cei vizaţi de această măsură". Acuma, comunicatul l-am găsit dar link-ul spre dezbaterea publică pare a lipsi muritorilor de rând sau, fiind în continuare un guvern boc se anunţa o taxă, se anunţă o ipotetică dezbatere publică şi se bagă taxa, că oricum cei care mânancă de la fast-food nu se duc la vot, chiar dacă nu se îngraşă.

Offline cflorin_85

• Jr. Member
  • **
    • Email
Re: Taxa pe fast-food
« Reply #1 on: February 06, 2010, 15:23:13 »
CA de obicei...nemaiavand ce face, guvernantii nostri s-au gandit din nou sa scoata bani din piatra seaca...of ofo of...plictiseala asta din parlament si somnul asta care nu le mai ajunge domnilor ... parlamentari :)

Offline sweet98

• Full Member
    • Email
« Reply #2 on: March 03, 2011, 10:53:40 »
O sa ajungem sa murim de foame cu asemenea conducatori

Offline Alexx

• Root Administrators
  • Hero Member
    • Email
« Reply #3 on: March 03, 2011, 15:12:33 »
parca nu s-a mai introdus :D

Offline buzuk

• Jr. Member
  • **
« Reply #4 on: March 03, 2011, 15:26:15 »
mbn se legaliza legea prostitutiei, mai scoteau si de acolo un ban k si asa se practica la greu in Romania, macar asa erau si ele imopzitate si obligate sa faca sa mai mearga si pe la ginecolog.

Offline dex_is_more

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Reply #5 on: March 04, 2011, 12:47:49 »
mbn se legaliza legea prostitutiei, mai scoteau si de acolo un ban k si asa se practica la greu in Romania, macar asa erau si ele imopzitate si obligate sa faca sa mai mearga si pe la ginecolog.
::) si familii mai fericite

Offline Energie

• Jr. Member
  • **
    • Email
« Reply #6 on: March 10, 2011, 15:55:56 »
Eu ma intreb de ce nu pun ei taxa si pe aer, mai avem putin si ne pun ceva in genul apometrului la nas sa vada de cate ori inspiram / expiram.

Offline codrut

• Full Member
« Reply #7 on: March 11, 2011, 11:43:20 »
parca taxa asta nu e introdusa..inca...

Offline sweet98

• Full Member
    • Email
« Reply #8 on: March 27, 2011, 21:56:16 »
nici nu cred ca va fi introdusa vreodata :)

Offline codrut

• Full Member
« Reply #9 on: March 28, 2011, 11:49:02 »
nu zice hop....

Offline sweet98

• Full Member
    • Email
« Reply #10 on: March 30, 2011, 21:06:01 »
nu zic, dar asta e parerea mea...nu cred ca va fi introdusa

Offline codrut