Author Topic: Ultimul film vazut  (Read 77392 times)

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #120 on: March 12, 2011, 15:38:44 »
Imprint
9/10
Un episod din seria de povesti horror numita Masters of Horror in care un jurnalist american plecat in cautarea persoanei pe care o iubea ajunge pe o insula plina de prostituate unde afla atat ce patise Komomo, femeia pe care o cauta cat si povestea unei foste prietene de-a ei. Filmul (episodul :D) se spune ca a fost banat in SUA pe motiv de violenta prea explicita, chestie cam adevarata daca e sa ne uitam la scenele de tortura, desi ar fi putut fi mai explicite :D. Iar ce poate fi si mai terifiant pentru unii e faptul ca astfel de lucruri se faceau si cateodata se mai fac ... si ma refer mai degraba la povestea prietenei lui Komomo.
Vizionare placuta, iar pentru cei sensibili precizez ca scenelor de tortura le-as da un 9/10, unde 10/10 e treaba reala sau foarte aproape de realitate.

Offline alex94bv

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 7
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #121 on: March 16, 2011, 16:01:40 »
Iron man II , cel mai fain film

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #122 on: March 27, 2011, 13:35:25 »
Hoodwinked!
9/10
Varianta moderna si animata a povestii cu scufita rosie. Nu prea rupe stilul cu animatia, dar e fun de urmarit si cam asta e ce conteaza :D.

Offline sweet98

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #123 on: March 27, 2011, 21:59:10 »
New police story

Offline lexa261

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 42
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #124 on: March 28, 2011, 16:00:35 »
The Fountain
2/10
nu mai stiu ce vroia filmul asta, dar stiu ca am adormit la el ... deh, ii lipsea acel ceva, ce il gasesti in trailer, dar lipseste cu desavarsire in film
Mie mi-a placut. Greoi, dar profund.

Offline sweet98

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 148
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #125 on: March 30, 2011, 21:10:01 »
nu prea am mai vazut filme

Offline codrut

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 203
Re: Ultimul film vazut
« Reply #126 on: March 31, 2011, 08:19:31 »
ce recomandati sa vedem..ceva care cu adevarat ar merita sa nu fie pierdut... :D

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #127 on: April 06, 2011, 11:20:23 »
Freddy vs. Jason
7/10
O continuare a celor 2 serii, daca se poate spune asa, care nu e atat de dezastruoasa precum unele remake-uri.

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #128 on: April 16, 2011, 00:43:39 »
Inception
5/10
Din pacate se tot inmultesc cazurile in care un trailer se pare ca arata mai bine decat filmul in sine. Se pare ca e si cazul, din pacate, si pentru Inception un film care vroiam sa il vad de cand a aparut dar din diverse motive n-am reusit. Se pare ca din cauza de plictisitor de era, atat de plictisitor incat era sa ma trimita in lumea viselor.

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #129 on: April 21, 2011, 23:50:33 »
Daredevil
5/10
Film cu supereroi, in care ala principalul e orb. Apare si elektra prin el, de fapt actiunea se petrece inainte de cea din filmul elektra, dar personal il consider sub acesta :D. Si un plus foarte mare dupa mine e dat de bullseye :D.

Offline lexa261

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 42
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #130 on: April 25, 2011, 13:42:50 »
Inception
5/10
Din pacate se tot inmultesc cazurile in care un trailer se pare ca arata mai bine decat filmul in sine. Se pare ca e si cazul, din pacate, si pentru Inception un film care vroiam sa il vad de cand a aparut dar din diverse motive n-am reusit. Se pare ca din cauza de plictisitor de era, atat de plictisitor incat era sa ma trimita in lumea viselor.
;D - Pacat. Mie mi-a placut...

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #131 on: May 20, 2011, 22:16:47 »
Elektra
8/10
Un exceptional film de actiune, care nu trebuie luat prea in serios si in care regasim cel mai tare sarut vazut vreodata in filme :D.

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #132 on: June 06, 2011, 15:18:22 »
Hulk
3/10
Adaptare dupa o serie de benzi desenata. Filmul cu tot cu efectele lui speciale si banii bagati in el este muult sub seria veche, hulk aratand aici ca un retard si topaind de colo colo pe echipamentele armatei americane si facand praf si pulbere in jur. Cred ca il batea si pe superman. Macar in seria veche personajul n-avea fata de tamp iar un episod e peste film ca poveste.

Offline emtix

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #133 on: June 12, 2011, 22:25:47 »

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1463
    • Email
Re: Ultimul film vazut
« Reply #134 on: July 01, 2011, 21:14:26 »
Iron Man
6/10
Adaptare a unei benzi desenate in care un bogatas, proprietar de fabrica de arme, inteligent si cu de toate e capturat de niste talibani cu armele facute de el, obligat sa faca o arma pentru ei, iar el isi face un costum metalic cu de toate cu care lupta impotriva acestora si impotriva altora. Filmul nu e chiar atat de prost pe cat spuneau cei de la The Onion doar ca nu e asa de memorabil

Forum NiuTAB.com

Re: Ultimul film vazut
« Reply #134 on: July 01, 2011, 21:14:26 »