Author Topic: Nu se încarcă paginile de web deși internetul merge  (Read 44 times)

Offline Alexx

  • Root Administrators
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1466
    • Email
Nu se încarcă paginile de web deși internetul merge
« on: April 29, 2024, 15:39:48 »
Recent am dat de o situație ciudată, în care nu se încărcau paginile de web, paginile de internet dar aveam conexiune pe internet folosind anumite programe în timp ce alte programe îmi spuneau ca s-ar fi atins limita de conexiuni, iar în eventviewer avea erori de genul:

Quote
TCP/IP failed to establish an outgoing connection because the selected local endpoint was recently used to connect to the same remote endpoint. This error typically occurs when outgoing connections are opened and closed at a high rate, causing all available local ports to be used and forcing TCP/IP to reuse a local port for an outgoing connection. To minimize the risk of data corruption, the TCP/IP standard requires a minimum time period to elapse between successive connections from a given local endpoint to a given remote endpoint

event ID 4227

sau

Quote
A request to allocate an ephemeral port number from the global TCP port space has failed due to all such ports being in use

Event ID 4231

Și după ceva căutări pe internet am ajuns la soluție, ce presupune deschiderea task manager->processes , să selectez de la View->Select Columns opțiunea Handles și să sortez procesele dupa Handles unde am observat o aplicație cu o valoare mult mai mare decât a celorlalte procese. După închiderea acelei aplicații totul a revenit la normal.

Forum NiuTAB.com

Nu se încarcă paginile de web deși internetul merge
« on: April 29, 2024, 15:39:48 »